Тренд

Європарламент ухвалив закон про цифрові гаманці

Європарламент ухвалив закон про цифрові гаманці

Європейський парламент голосами 418 (за), 103 (проти) та 24 (утримався) ухвалив законопроєкт про систему цифрової ідентифікації.

Реалізація ініціативи передбачає використання доказів із нульовим розголошенням (ZKP) для захисту конфіденційності громадян ЄС – технологія перевірятиме місцезнаходження без розкриття додаткових відомостей.

Документ передбачає створення цифрового гаманця для кожного громадянина ЄС. Він дозволить зберігати та керувати ідентифікаційними даними, зокрема для отримання державних послуг.

За словами депутата Європарламенту від соціалістичної партії Романа Єрковича, ZKP має узгоджуватися з Загальним регламентом ЄС із захисту даних.

Після ухвалення законопроєкту очікуються переговори з Радою Європи щодо можливих поправок.

Представники International Association for Trusted Blockchain Applications у відкритому листі висловили стурбованість щодо затвердженої системи цифрової ідентифікації.

У листі оскаржують видалення розділу, присвяченого електронним бухгалтерським книгам. Учасники організації впевнені, що вони необхідні для створення європейської цифрової інфраструктури, стійкої до кібератаків.

Контекст. У грудні 2022 року Єврокомісія повідомила про плани зобов’язати постачальників віртуальних активів передавати дані клієнтів до місцевих податкових органів.

Раніше Національні збори Франції прийняла низку нових правил для ліцензування та реєстрації криптовалютних компаній. Місцеві криптокомпанії зобов’яжуть проходити серйозніший процес реєстрації, ніж зараз пропонує Комісія з нагляду за фінансовим ринком Франції.

Підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах та читайте актуальні новини з сайту «MyCrypter»

Дивіться також